קונסיגנציה – מכר מותנה – דרופשיפינג – איך מוכרים יותר בלי להתחייב על מלאי?

שתף מאמר זה

קונסיגנציה - מכר מותנה - דרופשיפינג - איך מוכרים יותר בלי להתחייב על מלאי?

היי חברים, כאן זיו חבוב.

במאמר הבא אסביר כיצד אפשר להגדיל מלאי ללא להשקיע תקציב על קניה ואחסון ובו-זמנית להגדיל את המגוון אצלכם כדי לייצר מכירות לקהלים חדשים וקיימים.

גדלתי בבית לאבא עצמאי ולמדתי מילדות סחר בעולם הפיזי, חנות פיזית, מלאי במחסנים, עבודה עם ספקים, מכירה ללקוח סופי.

תהליך שהייתי מעורב בו בכל חלק במהלך החיים שלי, למדתי לדוגמה, שכאשר יש מוצר שאנחנו לא יודעים שהקהל אצלנו בחנות יקנה אותו בוודאות, אנחנו נעשה בדיקה.

טסט ללא עלות, שלא יסכן אותנו עם רכישה של מלאי, לא יגביל אותנו באחסון של מגוון פריטים רחב, לא נצטרך לשלם עליו, עד שניהיה בטוחים שהקהל אצלנו מתחבר וקונה את אותו מוצר.

למדתי את המושג הזה כבר בגיל 10, קונסיגנציה = מכר מותנה.

הכי פשוט: אני בעל החנות (במקרה הזה אבא שלי) ואני לא יודע אם זה יימכר, אותו ספק / יבואן שמגיע להציע את אותו מוצר סוגרים איתו דיל פשוט.

תשאיר אצלנו 2/3 יחידות, אפילו 1, תן לנו לראות האם יש עניין מצד הלקוחות אצלנו בחנות.

הרי הלקוחות מגיעים כל היום, מסתכלים על המדפים, אנחנו בעסק יכולים לשוחח איתם על המוצר ולהסביר עליו בהרחבה, במידה ונראה שהמוצר אכן נמכר,

דבר ראשון נשלם לספק / יבואן על המוצר שנמכר ונחליט אם אנחנו מעוניינים להחזיק במלאי גדול או שדווקא לעבוד במודל קונסיגנציה זה נכון עד שנגיע למצב שהמוצר נכמר בכמות גבוה ולכן יש כדאיות להחזיק מלאי פיזי אצלנו.

האפשרות הזו פתחה לנו מגוון של דברים להצמיח את העסק, אנחנו מחזיקים יותר מגוון בחנות, אנחנו רלוונטים לעוד נישות, לקוחות שמגיעים אלינו ומגלים את המוצר החדש מחליטים לקנות, יש כאן win-win.

אנחנו מגדילים את המלאי, ללא אחסון או הוצאה על מלאי.

הספק מקבל חשיפה וכניסה בדלת – אם המוצר יהיה סיפור הצלחה, נקנה ממנו כמות גדולה.

במשך שנים, ספקים ויבואנים רבים הגיעו אלינו ומוצר שהיה רלוונטי היה נכנס ל״טסט״.

 

כיום, יש מגוון רחב של אתרים בישראל, של חברות ענק שמבצעות קונסיגנציה באופן קבוע אצלהם באתר, או בחידוש של קונסיגנציה = דרופשיפינג.

אני לא מחזיק את המלאי, אני לא מחזיק אפילו מוצר אחד.

אני רק בונה עמוד מוצר איכותי על האתר ובמידה ויש משלוח, אני אשלח לספק / יבואן את הפרטים לשלוח את המוצר יישירות ללקוח הסופי שרכש אצלי באתר.

כיום בעלי עסקים רבים מגדילים את הכמות שלהם באתר (לדוגמה אני עובד כרגע עם חברה שהופכת את האתר שלה מאלפי מוצרים לעשות אלפי מוצרים בשיטה הזו).

הספקים מקבלים חשיפה למוצרים ומוכרים בכמויות גבוהות,

בעלי האתר לא לוקחים בנטל האחסון והקניה שיכולה להכביד על תזרים המזומנים של העסק.

 

ישנם מגוון דרכים כיצד לבצע את הדרופשיפינג / מכר מותנה / קונסיגנציה.

אפשר לעבוד עם ספקים ויבואנים בישראל, אפשר לעבוד עם ספקים מסין, טורקיה, פולין ועוד.

כל מקום שבו אנחנו מגלים שיש מוצר שיכול להצליח אצלנו באתר, נוכל לבדוק את התגובה של הקהל אליו, בלי שבכלל החזקנו את המלאי שלו פיזי.

 

אנחנו יכולים בעתיד לקנות מלאי ואנחנו יכולים גם להמשיך לעבוד בשיטת הדרופשיפינג.

ככה אתרים מכניסים כמות גבוה של מוצרים חדשים אליהם לאתר, נפתחים לקהלים ונישות חדשות, מחזקים את האתר שלהם והפטנציאל של המכירות שלהם, האפשרות שלהם להגדיל ״עגלות״ ללקוח שמגיע לרכישה וכל זה ללא הסיכון של קניית מלאי שאולי לא יימכר ויצטרכו גם למצוא מקום לאחסן אותו לאורך זמן.

 

יזמים רבים וגם בעלי עסקים גילו כי מודל הדרופשיפינג, שהוא פשוט התפתחות טבעית של קונסיגנציה מהעולם הפיזי לעולם הדיגיטל, יכול לעזור להם בצמיחה של העסק, ללא השקעה מיותרת של כספים, עם סיכון יחסי נמוך.

 

כאשר מפתחים שיטה מסודרת, כיצד לבחון מוצרים באתר של בעלי עסקים או דרופשיפירים, אפשר להגיע למסקנות בצורה מהירה.

האם כדאי להמשך לשווק את אותו מוצר? האם הנישה הזו ריווחית / כדאית לסוג אתר / עסק שלי?

האם אני יכול להגדיל את כמות המגוון שאני מחזיק באתר, להגדיל את כמות הלקוחות שלי, להגדיל את ״דלתות הכניסה״ אצלי באתר, הרי שאני מופיע בערוצי פרסום עם מגוון רחב של מוצרים, אני הופך לאטרקטיבי יותר, שמדברים לקהל גדול יותר, ללא כל הסיכון הכרוח בלהחזיק את המלאי.

כיום מפתחים מערכות שלמות, עם התממשקות בין האתרים, שאפילו את פעולת ה״שליחה״ של ההזמנה לספק, לא תצטרך לעשות.

בקליק תוכל להוסיף עשרות מוצרים חדשים לאתר, ברגע שתיהיה רכישה של אחת מהם אוטומטי הספק יקבל את ההזמנה ויתחיל להוציא אותה לפועל.

העולם הולך לכיוון הזה בענק וזה קורה כבר היום שאתם מזמינים באתרים הגדולים בישראל ובעולם.

כיום, אפשר לייצר אתרים שמוכרים במודל הדרופשיפינג, עם מיתוג מלא (שקית ממותגת, משלוח עד הבית תוך מספר ימים) באמצעות אסטרטגיה שיווקית בלבד.

לארץ, לארה״ב, לכל העולם.

בעלי עסקים ויזמים רבים שיודעים לבצע את הטסטים הנכונים, יכולים להתחיל למכור במודל הזה, עם סיכון נמוך.

כדי ללמוד עוד על הנושא, תוכלו להיכנס בתפריט העליון ל״הדרכה בחינם״ ולראות דוגמאות למוצרים שנמכרים במודל הדרופשיפינג / קונסגנציה,

כולל שיטה ברורה כיצד לחפש מוצרים מנצחים לחנות דיגיטלית, כיצד לתמחר את המוצרים ודוגמאות של מוצרים אמייתים שמכרו אלפי יחידות.

במידה ויש לך שאלות בנושא שיווק דיגיטלי, חנויות, אסטרטגיה שיווקית, דרופשיפינג ועוד, תוכל לפנות אלי באינסטגרם או דרך האתר ZIVHABOB@

או לשותף שלי אילון אלוש elon_91 בהודעה פרטית או בצור קשר ונשמח לשפוך עוד אור על הנושא.

 

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם..